PARK DINOZAURÓW JURAPARK W KRASIEJOWIE

Czy wiesz, że dinozaury żyły także w Polsce? Krasiejów na Opolszczyźnie to miejsce, gdzie możesz zmierzyć się tymi zwierzętami oko w oko.

Park dinozaurów JuraPark w Krasiejowie  

Państwo: Polska
Namiary GPS: 50.662535,18.268389

JuraPark Krasiejów to fajna atrakcja. Jeśli fascynujesz/fascynowałeś się dinozaurami, poczujesz się tam jak dziecko w Legolandzie. Właściciele chwalą się, że jest to największy tematyczny Park w Europie, bo JuraPark to ogromna powierzchnia po starej kopalni odkrywkowej, wypełniona atrakcjami po brzegi. Główną atrakcją parku jest ścieżka edukacyjna o długości około 1,5 km, podczas zwiedzania której natkniesz się na ponad 200 modeli dinozaurów, płazów i gadów wykonanych w naturalnej wielkości. To robi wrażenie, tym bardziej, że makiety wcale nie robią wrażenia tandetnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  DOLINA BARYCZY - POMYSŁ NA WEEKENDOWY WYJAZD

Zwiedzanie JuraParku odbywa się z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji lub samodzielnie. Proponuję wybrać opcję samodzielne zwiedzanie, tym bardziej, że każdy z eksponatów jest opisany. W JuraPark znajduje się także multimedialny Tunel Czasu. Jest to kino 3D, w wtórym wyświetlany jest film o powstawaniu Układu Słonecznego, historii Ziemi i życia na Ziemi. Co fajne zamiast siedzieć w fotelach ogląda się go jadąc małą kolejką.

Jeśli kręcą cię dinozaury docenisz specjalny pawilon paleontologiczny, gdzie można zobaczyć prawdziwe wykopaliska, bo w Krasiejowie znaleziono wiele kości płazów i gadów, a prace badawcze trwają tam cały czas.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  ADRSZPASKIE SKALNE MIASTO – WITAJ W BAŚNIOWYM ŚWIECIE


Na zwiedzanie JuraPark musisz przeznaczyć około 2,5 godziny, ale moim zdaniem warto wpisać je na listę wakacyjnych miejscówek wartych odwiedzenia.

A może masz inne zdanie na ten temat? Nie bój się zostawić tu swojego komentarza.