Home » DROGA STU ZAKRĘTÓW JEST PRZEJEZDNA! SPRAWDZIŁEM!

DROGA STU ZAKRĘTÓW JEST PRZEJEZDNA! SPRAWDZIŁEM!

Droga Stu Zakrętów

Jeszcze nie tak dawno wielu motocyklistów zastanawiało się, czy w tym roku Droga Stu Zakrętów będzie przejezdna. W 2022 roku asfalt podmyły obfite deszcze, uniemożliwiając przejazd z Radkowa do Karłowa. Droga była zamknięta, bo istniało niebezpieczeństwo, że zbocze będzie się nadal obsuwać.

Pal sześć turystów, tym przecież nie przeszkadza nadrobienie kilkunastu kilometrów, snując się przepięknymi drogami po Górach Stołowych. W o wiele gorszej sytuacji byli lokalni mieszkańcy, którym nie uśmiechało się nadrabianie kolejnych dziesiątek kilometrów w drodze do pracy. W górach nie ma zbyt wielu skrótów, tym bardziej gdy mówimy o Parku Narodowym Gór Stołowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  FORT STACHELBERG

Może ta sytuacja nie byłaby również godna uwagi, gdyby nie fakt, że Droga Stu Zakrętów była zamknięta przez prawie rok! 20 lutego br. dotarła do mnie informacja, że choć remont ciągle trwa, to da się już przejechać drogą wojewódzką nr 387. Ale ja nie wierzę drogowcom. Oni jedno mówią, drugie robią.

W ostatni weekend kwietnia postanowiłem odwiedzić Góry Stołowe. Dzięki temu masz informacje z pierwszej ręki. Mogę potwierdzić, że pod koniec kwietnia 2024 Droga Stu Zakrętów jest całkowicie przejezdna. Z całą przyjemnością zapraszam wszystkich motocyklistów w Góry Stołowe. W miejscu dawnego osuwiska jest równiuteńki asfalt, a jedynym śladem, trwających ciągle prac jest brak barierek na feralnym zakręcie. Widać to na głównym zdjęciu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  POLSKIE TRÓJSTYKI GRANIC

Przepiękna pogoda, niesamowite widoki spowodowały, że w Góry Stołowe przyjechało mnóstwo gości. Nie jest to problem dla motocyklistów, bo ci zawsze znajdą parking dla siebie. Ta sytuacja pokazuje, jednak jak ciasno robi się w popularnych miejscach. Oznacza to również, że jazda przypomina powolne snucie się w kolejce samochodów i motocykli. Na wyprzedzanie jest niewiele miejsca i możliwości. Tak było i tym razem.

Nieco lepiej wygląda sprawa, patrząc na drogę od Kudowy Zdrój w kierunku Karłowa. Tu asfalt jest świeżuteńki, a i ku mojemu zaskoczeniu samochodów jakby mniej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  TROPICAL ISLANDS - TROPIKALNA WYSPA W CENTRUM EUROPY

Udanego zwiedzania!

A może masz inne zdanie na ten temat? Nie bój się zostawić tu swojego komentarza.