Home » Harley Davidson Fat Boy z klocków Lego

Harley Davidson Fat Boy z klocków Lego

Harley-Davidson Fat Boy z klocków Lego

Na początku lipca Grupa LEGO pokazała swój najnowszy zestaw z serii Creator Expert. Jest nim motocykl Harley-Davidson Fat Boy, który będzie dostępny w sklepach Lego na całym świecie w dniu 1 sierpnia 2019 r.

Model Harley-Davidson Fat Boy z klocków Lego, składa się aż z 1023 elemntów, ma pełne koła tak jak oryginał, zbiornik paliwa w kształcie łzy, prędkościomierz oraz wydech z dwoma tłumikami. Model ma 20 cm wysokości, 18 cm szerokości i 33 cm długości. To nie wszytko. Podobnie jak w prawdziwej maszynie niektóre elementy zabawki mogą się poruszać. Jeśli pokręcisz tylnym kołem, wprawisz w ruch tłoki silnika Milwaukee-Eight. Możliwe jest też obrócenie manetki gazu, naciśnięcie dźwigni hamulca i dźwigni sprzęgła, a także opuszczenie bocznej podstawki by zaparkować maszynę. Model ten, jest pomalowany w kolorach ciemnej czerwieni i czerni. Obowiązkowo pojawia się na nim logo Harley-Davidsona po każdej stronie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  DROGA STU ZAKRĘTÓW OTWARTA!

Dbałość o detale

Stworzenie modelu motocykla Harley-Davidson z klocków było niezwykle ciekawym zadaniem – mówi Mike Psiaki, główny projektant w Grupie LEGO – Model ten odzwierciedla legendarny design, technologię oraz wszelkie detale tego kultowego motocykla, gwarantując niesamowite wrażenia podczas składania. Harley-Davidson z klocków Lego jest wyjątkowym elementem kolekcji dla każdego miłośnika motocykli Harley-Davidson oraz fanów klocków LEGO, niezależnie od wieku.

Współpraca z Grupą Lego – marką stawiającą na kreatywność i ekspresję – była dla nas wyjątkowo pozytywnym doświadczeniem – stwierdziła Heather Malenshek, Chief Marketing Officer w firmie Harley-Davidson. Chcemy, aby nasi klienci nie tylko byli zainspirowani efektem końcowym, ale także aby czerpali radość z procesu budowania.

Dla uczczenia wprowadzenia nowego modelu na rynek, projektanci LEGO stworzyli zbudowany z 69 569 klocków i 6000 specjalnych elementów Lego model motocykla w skali 1:1. Niektóre z jego elementów zostały pokryte srebrem. Sterowanie tą maszyną jest możliwe z wykorzystaniem sieci Wi-Fi. Budowa tego wyjątkowego modelu pochłonęła 865 godzin pracy i będzie prezentowany w wybranych sklepach LEGO oraz podczas imprez firmy Harley-Davidson.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  PIERIER MOBILITY KUPIŁO MV AGUSTA

Kiedy do sklepu

Model Lego Creator Expert Harley-Davidson Fat Boy będzie dostępny w sklepach Lego oraz na stronie shop.ego.com dla klientów o statusie LEGO VIP już 17 lipca 2019 r. Pozostałe osoby muszą poczekać do 1 sierpnia 2019 r.