Home » Polacy na podium w Daytona Bike Week

Polacy na podium w Daytona Bike Week

Motocykl New Jork-Rzeszów 2

W zeszły weekend (12 marca), podczas zorganizowanego w USA zlotu Daytona Bike Week Polacy wyłołali niemałe zamieszanie. Zbudowany przez polską firmę Game Over Cycles motocykl New Jork-Rzeszów 2 zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Chopper/Bobber”, w konkursie Bike Show Mafia. Konkurs odbył się na Florydzie podczas Daytona Bike Week 2023. Jest to jedna z największych imprez motocyklowych na świecie. Co roku udział w niej bierze udział około 500 000 osób. Maszyna z Polski zdobyła na zlocie jeszcze jedną nagrodę. Ten sam motocykl zajął trzecie miejsce w konkursie, Rat’s Hole Custom Bike Show, w kategorii “Over 1000 cc Custom”. Rat’s Hole to bardzo prestiżowy i najdłużej (od 1952 r.). organizowany konkurs motocykli customowych na świecie.

Motocykl New Jork-Rzeszów 2
Fot: Magdalena Florczyk

Motocykl New Jork-Rzeszów 2 to zmodyfikowany Harley-Davidson Street Bob. Pojazd jest ozdobiony imponującymi złotymi i mosiężnymi elementami. Konstrukcja zawiera wiele ręcznie wykonanych elementów. Motocykl zdobi niestandardowe skórzane siedzenie, a maszynę pomalowano wykorzystując techniką pinstripingu. Ten custom jest bliźniaczym modelem motocykla o nazwie New York – Rzeszów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  BMW MOTORRAD DAYS 2024 PONOWNIE W GARMISCH-PARTENKIRCHEN

Drugi nie znaczy gorszy

NY-RZ bike, jak skrótowo nazywają go twórcy, to z kolei customowy Harley-Davidson inspirowany Nowym Jorkiem oraz Rzeszowem. Objawia się to unikatowym wykonaniem motocykla, którego konstrukcja zawiera cechy charakterystyczne architektury danego miasta. Te elementy nie tylko świetnie wyglądają, ale w pełni spełniają swoje zadanie. Główne elementy konstrukcji zawierające charakterystyczne elementy architektury danego miasta. Koła zamiast klasycznych szprych mają wygrawerowane budynki Manhattanu. Rura wydechowa przypomina kształtem słynny budynek Chryslera. Pług w kształcie ruin starego World Trade Center wieńczy napis „9/11 Never Forget”. Natomiast oparcie siedzenia przypomina most im. Tadeusza Mazowieckiego – największy mostu w Rzeszowie.

Fot: Paweł Olearka

Motocykl New York-Rzeszów wcześniej był nagradzany na Daytona Bike Week. W 2020 roku maszyna zajęła pierwsze miejsce w kategorii “Over 1000 cc Custom”, w najbardziej prestiżowym konkursie imprezy – Rat’s Hole Custom Bike Show. Oto film o kulisach powstania tej wyjątkowej maszyny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  CZY SPANIE NA DZIKO JEST W EUROPIE LEGALNE?

Udział w Daytona Bike Week to nie wszystko

Udział w Daytona Bike Week to kolejny etap realizacji planów Game Over Cycles związanych z rozwijaniem działalności na amerykańskim rynku. W lutym bieżącego roku firma otworzyła swój amerykański sklep z odzieżą (www.usa.gocwear.com). Firma planuje także otworzyć swój oddział w Ameryce. Jeszcze w tym roku ujawnione zostaną informacje dotyczące nowego, dużego projektu realizowanego w Stanach Zjednoczonych.

A może masz inne zdanie na ten temat? Nie bój się zostawić tu swojego komentarza.