Motocykle

Nowe modele H-D CVO, albo grubo albo wcale

I stało się! Harley-Davidson zapowiada pojawienie się w połowie roku dwóch nowych modeli klasy premium zaprojektowanych przez działu Custom Vehicle Operations (CVO). Nowe modele to CVO Street Glide i CVO Road Glide. Oferują zaawansowaną technologię, jeszcze większy komfort kierowcy i jeszcze lepsze osiągi, które gwarantuje nowy, potężny silnik Milwaukee-Eight VVT 121 o pojemności 1977 cm3. Ekskluzywny i spektakularny nowy design jest rewolucyjną wizją platformy Harley-Davidson Grand American Touring.

Dzięki całkowicie nowym modelom CVO Street Glide i CVO Road Glide kontynuujemy naszą misję, jaką jest rozwój każdego aspektu motocyklowych doświadczeń Grand American Touring” — powiedział Jochen Zeitz, prezes i dyrektor generalny Harley-Davidson. „Te modele wyznaczają nowy standard osiągów, technologii i stylu Harley-Davidson, przyspieszając ewolucję najbardziej pożądanej marki motocykli na świecie”.

Harley-Davidson CVO Road Glide

Nowe modele CVO Street Glide i CVO Road Glide charakteryzują się nowym, oszałamiającym designem, ale wyraźnie wywodzącym się ze znajomych kształtów poprzednich motocykli Harley-Davidson Grand American Touring. Oba modele mają owiewki ze zintegrowanymi kanałami wlotowymi powietrza i charakterystycznym oświetleniem LED wraz ze zintegrowanymi kierunkowskazami, również LED. Dodatkowe zmiany obejmują przycięty przedni błotnik, nowy zbiornik paliwa z charakterystycznymi ściętymi liniami oraz kufry o nowym kształcie harmonizującym z owiewkami i zbiornikiem paliwa. Nowe koła Combo stanowią odważny akcent custom dzięki czarnej obrabianej maszynowo aluminiowej obręczy zaplatanej szprychami. Każdy model będzie oferowany w dwóch wyrafinowanych opcjach malowania i wykończenia.

Nowy silnik V-Twin Milwaukee-Eight VVT 121 o pojemności 1977 cm3 wyznacza nowy pułap momentu obrotowego i pojemności skokowej dostępnych w fabrycznym motocyklu Harley-Davidson® Touring. Nowy układ napędowy ma zoptymalizowane, chłodzone cieczą głowice cylindrów wraz z nowym układem chłodzenia, układ zmiennych faz rozrządu (VVT), nowy układ dolotowy i wydajny układ wydechowy.

Podczas projektowania modeli CVO Street Glide i CVO Road Glide dokładnie przemyślano każdy aspekt projektu, który mógłby wpłynąć na ogólne osiągi i komfort. Masa własna została znacznie zmniejszona — o 14 kg w przypadku CVO Street Glide i o 15 kg w przypadku CVO Road Glide — w porównaniu z poprzednimi wersjami tych modeli. Najwyższej jakości przednie i tylne zawieszenia SHOWA gwarantują pewne prowadzenie oraz zapewniają – przy skoku tylnego zawieszenia zwiększonym o 41% – zwiększenie komfortu kierowcy w porównaniu z poprzednimi modelami CVO. Wysokiej jakości komponenty układu hamulcowego od Brembo zapewniają doskonałe wyczucie i skuteczność hamowania, zwiększając pewność siebie kierowcy.

Po raz pierwszy modele CVO Street Glide i CVO Road Glide oferują wybieralne tryby jazdy — Road, Sport i Rain — które pozwalają elektronicznie kontrolować parametry i osiągi, a także poziom interwencji ze strony systemów bezpieczeństwa. Każdy z trzech standardowych i dwóch indywidualnie konfigurowanych trybów jazdy zapewnia wyjątkową kombinację parametrów, takich jak oddawanie mocy, siła hamowania silnikiem czy ustawienia układu ABS z działaniem w zakręcie (C-ABS) i systemu kontroli trakcji z działaniem w zakręcie (C-TCS).

Harley-Davidson CVO Road Glide i Street Glide

O komfort aerodynamiczny dbają zupełnie nowe owiewki z „pływającą” przednią szybą oraz regulowane deflektory powietrza. W testach w tunelu aerodynamicznym uderzenia i zawirowania powietrza wokół kasku zostały zmniejszone średnio o 60 procent w porównaniu z podobnymi modelami z 2022 roku. A nowy układ chłodzenia silnika zapewnia lepszy komfort termiczny kierowcy w porównaniu z poprzednimi modelami CVO.

Całkowicie nowy system multimedialny z systemem operacyjnym Skyline

Modele CVO Street Glide i CVO Road Glide wprowadzają zupełnie nowy zestaw technologii komunikacji obsługiwanych przez nowy system operacyjny Skyline. Kolorowy ekran dotykowy TFT o przekątnej 312 mm zastępuje wszystkie analogowe zegary i większość przełączników. Ten wysokiej jakości wyświetlacz można dostosować w ramach trzech różnych opcji widoku i jest kompatybilny z urządzeniami Apple i Android. Łączność Wi-Fi umożliwia bezprzewodowe połączenie z urządzeniem kierowcy, a wbudowany w system odbiornik Bluetooth do bezprzewodowych zestawów słuchawkowych. Oba modele posiadają schowki w owiewkach do przechowywania urządzeń osobistych, które są wyposażone w porty USB-C. Oba modele są wyposażone w najwyższej klasy zestaw audio Rockford Fosgate Stage II z 4-kanałowym wzmacniaczem o mocy 500 W RMS, który zasila głośniki wbudowane w owiewkę i w kufry.

Harley-Davidson CVO Road Glide i Street Glide

Modele CVO Street Glide i CVO Road Glide zadebiutują publicznie w Budapeszcie na Węgrzech, w trakcie europejskiego festiwalu Harley-Davidson z okazji 120-lecia firmy, który odbędzie się w dniach 22-25 czerwca oraz w Milwaukee podczas Harley-Davidson Homecoming Festival, w dniach 13-16 lipca 2023 r. Oba modele trafią do salonów autoryzowanych dealerów Harley-Davidson na całym świecie już w sierpniu tego roku.

Modele CVO Road Glide i CVO Street Glide w kolorze Dark Platinium będą kosztować w polskich salonach 47 330 EUR (brutto), natomiast w wykończeniu dwukolorowym Whiskey Neat/Raven Metallic 54 710 EUR.

Harley-Davidson hołduje ponadczasowej pogoni za przygodą i wolności dla duszy. Odwiedź www.harley-davidson.pl, aby dowiedzieć się więcej o wszystkich modelach z rocznika 2023, w tym: Grand American Touring, Cruiser, Sport, Adventure Touring i Trike, a także o programie H-D Certified oraz o nowym wyposażeniu do jazdy, akcesoriach i nie tylko.

A może masz inne zdanie na ten temat? Nie bój się zostawić tu swojego komentarza.