BMW Motorrad GS Trophy – Dadaj 2015

W ostatni weekend sierpnia, w przepięknych okolicznościach przyrody nad jeziorem Dadaj, odbyły się polskie eliminacje do GS Trophy. Z kilku powodów eliminacje można nazwać naj. Po pierwsze do ośrodka zjechało ponad 370 uczestników. Po drugie tegoroczne trasy należały do najtrudniejszych jakie widziałem.

BMW Motorrad GS Trophy 2015 084BMW Motorrad GS Trophy 2015 162

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym roku test składał się z czterech etapów. W sobotę rozegrane zostały trzy konkurencje. Pierwszą była jazda z wykorzystaniem roadbooka. Zadanie niby proste, trasa niby krótka bo ok. 6 km, ale wielu zawodników miało spory problem ze zdobyciem wszystkich pieczątek. O wiele lepiej wypadła, wyglądająca dla odmiany na dość skomplikowaną, próba trialowa. Zawodnicy mieli pokonać trasę ustawioną na zboczu małej górki, bez najeżdżania na taśmy. Ostatnim zadaniem była próba sprawnościowa polegająca na przejechaniu toru przeszkód, składającego się z równoważni, małej skoczni, belek, zegara, oraz przecięcie belki ręczną piłą. Z tym etapem zawodnicy również poradzili sobie całkiem nieźle.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  JAK ZACHOWAĆ SIĘ PODCZAS WYPADKU NA DRODZE?

Niedziela to czas finałowej rozgrywki. Na starcie staje 15 najlepszych, wśród najlepszych. Przygotowana trasa była trudna i nikt nie przejechał jej bezbłednie. Najlepszymi okazali się

1.  Robert Figurski (Polska)
2.  Jan Żlabek (Czechy)
3. Zbigniew Tarnawski (Polska)

I to oni w nagrodę pojadą do Tajlandii.

Galerię fotek zobaczysz klikając w zdjęcie.

BMW Motorrad GS Trophy 2015 295

 

 

A może masz inne zdanie na ten temat? Nie bój się zostawić tu swojego komentarza.