Newsy

Nowy Harely-Davidson Iron 883 – AD 2016

Nowy model Iron 883 czerpie inspirację z budowanych w garażach kiedyś i dziś bobberach – ma przycięte elementy i wywiercone otwory, a jego krawędzie celowo są nieco ostre i surowe.

H-D Sportster 883 2016 009

Skrócone błotniki, czarny silnik i układ wydechowy, kierownica typu drag oraz pojedyncze, pikowane siodło nadają tej maszynie bezkompromisowego charakteru. Żebrowana osłona filtra powietrza wyraża wytłoczony ze stali autentyzm tego motocykla. Otwory na osłonie pasa napędowego, osłonach wydechu i wsporniku przedniego błotnika nawiązują do dążenia motocyklistów do zmniejszenia masy motocykla.

Kolory i elementy wykończeniowe modelu Iron 883 zostały dobrane tak, aby kurz i brud nagromadzone podczas jazdy w miejskiej dżungli były mało widoczne. To maszyna dla osób, które nie muszą mieć węża ogrodowego i podjazdu.

„Od zawsze uważałem, że ten motocykl będzie wyglądał lepiej nieco zabrudzony i ze śladami użytkowania”, mówi stylista Harley-Davidson Dais Nagao, który prowadził projekt stylizacji modelu Iron 883. „Jest szybki, zwinny i zachęca motocyklistę do agresywnego stylu jazdy. Podczas jazdy może zyskać blizny, zadrapania i inne znaki szczególne. Nie jesteśmy w stanie tego zrobić w fabryce. To „przywilej” właściciela i część historii motocykla”.

Model Iron 883 napędza silnik Evolution® V-Twin o pojemności 883 cm3, który pozwala ostro ruszyć ze świateł i zapewnia ekscytujące osiągi. Czarna pływająca tarcza hamulcowa z przodu doskonale komponuje się z 9-ramiennymi kołami odlewanymi z aluminium, wykończonymi czarnym lakierem i frezowanymi akcentami, które zmniejszają masę nieresorowaną łącznie o 3,6 kg, poprawiając komfort jazdy i prowadzenie.

Właściwości jezdne i prowadzenie dodatkowo poprawia nowy widelec z amortyzatorami z wymiennym wkładem oraz tylne amortyzatory emulsyjne z progresywnymi sprężynami i gwintowanym kołnierzem do regulacji, dzięki któremu motocyklista może z łatwością dostosować charakterystykę amortyzatora do warunków na drodze lub wagi pasażera. Specjalny klucz do regulacji amortyzatora jest schowany pod siodłem. Siedzisko pasażera dopasowane do pikowanego siodła będzie dostępne w ramach programu oryginalnych części i akcesoriów motocyklowych Harley-Davidson®.

Model Iron 883 na 2016 rok jest dostępny w czterech kolorach: Charcoal Satin, Black Denim oraz Olive Gold z logo z motywem orła i tarczy na zbiorniku, a także w opcji Hard Candy Custom Gold Flake z motywem płomieni dopasowanym do czarnych błotników.

Informacja prasowa Harley-Davidson

A może masz inne zdanie na ten temat? Nie bój się zostawić tu swojego komentarza.