Newsy

Projekt FTR „Tokyo Connection”

Co kryje się pod tajemniczą nazwą Projekt FTR „Tokyo Connection”? To projekt zorganizowany przez Indian Motorcycle UK i magazyn Sideburn. Niestandardowy Indian FTR ma połączyć coś, co na pierwszy rzut oka w żaden sposób do siebie nie pasuje – amerykańską, brytyjską i japońską kulturę motoryzacyjną. Ostateczna wersja motocykla zostanie pokazana podczas słynnego Bike Shed London Show

Gary Inman, założyciel Sideburn, skomentował to krótko: „Magazyn Sideburn wyrósł z mojej miłości do wyścigów na flat tracku i poczucia estetyki tej dyscypliny. Nasze relacje z Indian Motorcycle, który dominuje w tym sporcie, zawsze były dobre. Współpraca z Indian Motorcycle i moim ulubionym konstruktorem customów to naprawdę szczytowy moment w historii Sideburn. Nie mogę się doczekać, żeby jak najszybciej zobaczyć szkice Toshiyuki „CHEETAH” Osawy”.

Zobacz również:   Wheels and waves

Amerykanie w Tokio

Budując customy w swoim warsztacie w Tokio, Cheetah Custom Cycles, Toshiyuki jest jednym z najbardziej szanowanych budowniczych customów na świecie. Tworzy on motocykle, często wyposażone w ręcznie formowane elementy wykonane z lekkich stopów. Nigdy nie ogranicza się do jednej marki lub stylu motocykla. Przez lata Cheetah stworzył wiele customów na bazie starych jak i nowych Indianów. Cheetah jest również jedną z tych osób, które chcą powrotu torów dirt trackowych w Japonii.

Project Indian FTR Tokio Connection
Zdjęcie: Indian

„Pomimo bogatej sceny customowej w Japonii, Cheetah i ja jesteśmy po tej samej stronie. Zależy nam na stworzeniu customa, który połączy kulturę motocyklową typową dla USA, Wielkiej Brytanii i Japonii. Co ważne zachowane zostaną te wszystkie wspaniałe elementy, które sprawiają, że FTR jest tak pożądanym motocyklem. Oprócz planu dodania kilku detali, prawdziwym wydarzeniem będzie dla mnie wizyta Toshiyuki „CHEETAH” Osawy w Wielkiej Brytanii. To właśnie tu zamontuje on swoje aluminiowe nadwozie, które powstanie w Japonii” – powiedział Gary Inman .

Zobacz również:   BMW GS Trophy, dzień 2

Zobacz również: Polacy też potrafią budować customy. Zobacz dzieło ekipy GOC Motorcycles z Rzeszowa.

Claire D’auria z Indian Motorcycle UK dodała: „Zawsze mieliśmy świetne relacje z Garym i Sideburnem. Kiedy po raz pierwszy omawiano pomysł na tę wersję FTR, wszyscy wiedzieliśmy, że będzie to bardzo wyjątkowy projekt. To ekscytujące że Cheetah będzie zaangażowany w projekt, wnosząc do niego swoje umiejętności i doświadczenie. Nie mogę się doczekać reakcji na wystawie Bike Shed w maju”.

Tokyo Connection w filmie

Seria filmów będzie śledzić cały projekt. Pierwszy z nich możesz zobaczyć poniżej. W kolejnych odcinkch będziesz mógł zobaczyć zmiany od momentu rozpoczęcia budowy motocykla, na debiucie w prestiżowym Bike Shed Show w Londynie skończywszy. Wisienką na torcie będą starty motocykla na torze.

Zobacz również:   Lada moment do produkcji trafi elektryczny skuter BMW C evolution

Oto pierwszy film rozpoczynający projekt. Zrealizowano go z odrobiną brytyjskiego humoru. Dziewczyną za ladą to Leah Tokelove. Jest ona zawodniczka teamu Indian Motorcycle, na co dzień dosiadająca Indiana FTR i ścigająca się w zawodach dirt trackowych.

A może masz inne zdanie na ten temat? Nie bój się zostawić tu swojego komentarza.