Akcesoria Kovix – sposób na bezpieczny sen, nie tylko motocykla

Wielu odstawiło już swój motocykl na zimowy odpoczynek. Czy to na publicznym parkingu, czy w prywatnym garażu, zawsze warto dodatkowo zabezpieczyć maszynę przed złodziejami. W ofercie marki Kovix znajdziesz szereg przeznaczonych do tego produktów: u-locki, blokady tarczy i łańcuchy z alarmem i bez alarmu, linki, kłódki i wiele innych.

Jak do tej pory nie wymyślono jeszcze zabezpieczenia, które w 100% uchroni motocykl przed złodziejami. Można utrudnić im życie, zwiększając tym samym, że ktoś ich zauważy w trakcie szarpania się z blokadą, a nawet ich spłoszy. Nawet najprostsze zabezpieczenie odstrasza też przypadkowych złodziei, działających według zasady „stoi, to biorę”. Warto mieć przy motocyklu przynajmniej jedno z tych urządzeń, zawsze gotowe do użycia.

Kovix to producent zabezpieczeń działający od ponad 10 lat. W jego ofercie znajdziecie przede wszystkim produkty przeznaczone do motocykli, ale też do rowerów i hulajnóg. Podstawowe grupy zabezpieczeń to blokady tarczy hamulcowej i U-locki z alarmem lub bez, a także łańcuchy z kłódkami, linki i dodatkowe akcesoria.

O co tyle hałasu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ  OBSŁUGA AKUMULATORÓW MOTOCYKLOWYCH PRZED SEZONEM

Jako jedna z nielicznych na rynku, urządzenia Kovix z alarmem mogą być używane zarówno z aktywowanym, jak i dezaktywowanym sygnałem dźwiękowym. Sam alarm jest głośniejszy niż u większości konkurentów. Urządzenia emitują dźwięk o natężeniu aż 120 dB, co z pewnością przyciągnie uwagę otoczenia, w tym osób znajdujących się w sporej odległości od miejsca, w którym odbywa się próba kradzieży motocykla.

Alarm reaguje na wstrząsy, przechyły oraz uderzenia. Po wykryciu zagrożenia aktywuje się wstępny sygnał alarmowy w postaci przerywanego sygnału (pikania), który jeżeli nie zostanie wyłączony, przeradza się w pełny ciągły sygnał alarmowy. Urządzenie po zaprzestaniu poruszania nim po około 20 sekundach wraca do trybu czuwania. W przypadku dalszych prób kradzieży blokada będzie ponownie przechodziła w tryb alarmu.

Pancerna konstrukcja

Blokady Kovix wykonane są z materiałów bardzo wytrzymałych na cięcie i rozciąganie, a ich poszczególne elementy pokryte są od zewnątrz specjalnym stopem cynku. Zapewnia on zwiększoną wytrzymałość na rozwiercanie, a ponadto chroni przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych w czasie wieloletniego użytku. Trzpień zabezpieczający może mieć różną grubość, podobnie jak szczelina w blokadzie. Dzięki temu w ofercie Kovixa na pewno znajdziecie model, który będzie idealnie pasował do tarczy hamulcowej waszego motocykla.     

ZOBACZ RÓWNIEŻ  JAZDA MOTOCYKLEM W ZIMIE, CZYLI MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY!

Zamek to jeden z ważniejszych elementów blokady. Ten zastosowany w produktach Kovix posiada unikalny system wielozapadkowy. W zestawie znajdują się trzy klucze do jego otwierania. Do zamknięcia nie jest potrzebny kluczyk, wystarczy wcisnąć wystający korpus zamka, by skutecznie zabezpieczyć swój motocykl.

Na opakowaniach poszczególnych produktów znajdziecie specjalne oznaczenia, które mówią o poziomie wytrzymałości danego modelu. Są one wzorowane na 20-stopniowym systemie firmy Abus, z tym że w produktach marki Kovix mamy skalę 10-stopniową. Ponadto w zestawie zawsze znajdziecie wspomniane już trzy klucze, baterię, imbus do wymiany baterii oraz instrukcję użytkowania.

Duży wybór modeli

Tak jak wiele jest rodzajów i modeli motocykli, tak szeroka jest oferta Kovixa. Znajdziecie w niej 11 rodzajów blokad na tarczę hamulcową, 3 modele U-locków, solidną uniwersalną kłódkę oraz 7 modeli łańcuchów i linek. Ponadto możecie również dokupić dodatkowe przydatne akcesoria, takie jak uchwyty do przewożenia blokady czy specjalne elastyczne linki przypominające o jej założeniu. Ponadto dostępne są kompletne zestawy, np. KNS-6, zawierające blokadę, podstawkę/uchwyt na kierownicę i przypominacz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  KOLEKCJA NOWYCH CIUCHÓW DUCATI NA SEZON 2024

Produkty Kovix dostępne są w kilku kolorach. Możecie zdecydować się na elegancki naturalny metal, czerń lub karbon, albo postawić na jaskrawe kolory fluo, które z pewnością nie pozostaną niezauważone.

Blokady Kovix nie zajmują dużo miejsca, są kompaktowych rozmiarów. W przypadku próby kradzieży generują bardzo dużo hałasu i blokują mechanicznie koło, uniemożliwiając odjechanie kradzionym pojazdem. Nadają się idealnie do zabezpieczenia jednośladu pod sklepem, na parkingu, w domu lub pracy. Działają odstraszająco zarówno na złodziei, jak i na przypadkowych ciekawskich. Wystarczy, że ktoś ruszy twój motocykl, a Kovix zajmie się resztą.

Więcej informacji o produktach Kovix znajdziecie w punktach sprzedaży oraz na stronie dystrybutora – firmy Moretti Parts.

A może masz inne zdanie na ten temat? Nie bój się zostawić tu swojego komentarza.