Newsy

Honda Mobile Power Pack – źródło napędu modelu EM1 e:

Elektryczny skuter Hondy, EM1 e:, który w tym roku zadebiutuje na europejskim rynku europejskim, będzie zasilany nowoczesnym akumulatorem, Honda Mobile Power Pack (MPP). MPP to źródło napędu opracowane przez Hondę, w którym szczególny nacisk położono na na trwałość i niezawodność. Jest ono odporne na różne temperatury i poziomy wilgotności, a także wstrząsy i wibracje. Naładowany do pełna akumulator zapewni EM1 e: ponad 40 km zasięgu. Po jego rozładowaniu, będzie go można łatwo zdemontować z pojazdu w celu naładowania w domu.

Akumulator z minikoparki w skuterze

W 2021 r. Honda podjęła współpracę z firmą Komatsu Ltd. celem wykorzystania MPP w mikrokoparce. Dzięki MPP, mikrokoparka jest cicha, nie wytwarza spalin, co pozwala pracować jej także we wnętrzu budynków.

Honda Mobile Powe Pack – nowoczesne, uniwersalne źródło napędu modelu EM1 e:

Jednym z głównych problemów, z którymi borykają się producenci zelektryfikowanych produktów, jest długi czas ich ładowania. Ponieważ jednak akumulatory Komatsu PC01 są łatwe do wymontowania, klienci mogą kontynuować pracę bez straty czasu na ich ładowanie. Honda i Komatsu podjęły się opracowania systemu współdzielenia akumulatorów, który umożliwi wykorzystywanie MPP przez różnego rodzaju maszyny i urządzenia budowlane.

Honda Mobile Powe Pack – nowoczesne, uniwersalne źródło napędu modelu EM1 e:

Firma rozpoczęła testy, dotyczące współdzielenia MPP, stosowanych w motocyklach elektrycznych już w lipcu 2019 roku, w Indonezji. Od lutego 2021, podobna usługa testowana była również w Indiach, gdzie MPP wykorzystywany jest przez trójkołowe taksówki (tzw. „riksze samochodowe”). Jako podstawowy środek codziennego transportu dla mieszkańców tego regionu, odpowiadają one za około 20% emisji gazów cieplarnianych. Zatem stanowią kluczowe wyzwanie dla elektryfikacji. Tworzona obecnie w Indiach sieć punktów wymiany akumulatorów Hondy umożliwi sprawną wymianę rozładowanego MPP e: na gotowy do działania. System ten znacznie zmniejszy obawy kierowców o zagrożenie wyczerpaniem akumulatora i oczekiwaniem na jego naładowanie podczas kursu z klientem.

Honda Introduces Initiatives for the Utilization of Honda Mobile Power Pack, portable and swappable batteries

Dodatkowe zadanie MPP

Zadaniem MPP ma również być róznież magazynowanie energii, które przyczyni się do pokonania kolejnej bariery ograniczającej wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, a mianowicie trudności w utrzymaniu równowagi pomiędzy ilością wytworzonej energii, a rzeczywistym na nią  zapotrzebowaniem. Funkcja „buforowania” energii oznacza możliwość tymczasowego magazynowanie jej nadmiaru w akumulatorach MPP i wykorzystanie w godzinach niskiej podaży energii. Ponadto, w przyszłości Honda rozważa możliwość zwrotu energii elektrycznej, zmagazynowanej w MPP, do sieci, w sytuacjach braku rezerw mocy. Będzie to realizowane poprzez stacje wymiany akumulatorów.

Honda pracuje nad nad rozwojem usługi współdzielenia akumulatorów, a także nad stworzeniem połączonych z infrastrukturą, inteligentnych systemów zarządzania pobraną energią. Firma bada również możliwości dalszego wykorzystania akumulatorów MPP w sytuacji, gdy nie będą się one nadawały do ponownego wykorzystania. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku spadku pojemności wynikającym ze zużycia. Dzięki wszystkim tym działaniom, Honda przyczynia się do wykreowania zrównoważonego społeczeństwa, dążącego do zerowego wpływu na środowisko.

Czym jest Honda EM1 e:

Honda EM1 e: to skuter przeznaczony do krótkich przejazdów po mieście i dojazdu do pracy lub na uczelnię. Kompaktowy i wygodny – z płaską podłogą. Ponadto wydajny, cichy i bezemisyjny elektryczny skuter Hondy,  doskonale wpisuje się we współczesne oczekiwania dotyczące miejskiej mobilności. EM1 e: będzie pierwszym elektrycznym jednośladem marki w Europie. Będzie też jednym 10 lub więcej modeli motocykli elektrycznych, które Honda wprowadzi na świecie do 2025 roku. To pierwszy krok w kierunku spełnienia deklarowanego przez firmę celu, jakim jest neutralność węglowa pełnej gamy motocykli do roku 2040.

23YM HONDA EM1e Location

A może masz inne zdanie na ten temat? Nie bój się zostawić tu swojego komentarza.