Rajdowa kurtka Rafała Sonika na WOŚP

Rafał Sonik na Dakarze

Jak co roku, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fani sportów motorowych mają okazję pomóc potrzebującym, zdobywając przy okazji cenne „trofea”. Jednym z nich może być tym razem kurtka rajdowa Rafała Sonika, w której wywalczył swój 8. Puchar Świata w 2019 roku. To oryginał. Ten sam egzemplarz, w którym zwycięzca Rajdu Dakar przemierzał bezdroża Sahary, Gobi, czy Empty Quarter w Emiratach Arabskich.

Rafał Sonik ma na koncie dziewięć Pucharów Świata FIM i 14 medali tego cyklu. Jest również jednym z trzech Polaków, którzy wygrali Rajd Dakar. Wciąż jedynym, który dokonał tego indywidualnie. W sezonie 2019 zdobył nie tylko Puchar Świata FIM, ale również Puchar Świata Weteranów. Jako pierwszy Polak wygrał również Silk Way Rally – drugi co do trudności i długości rajd świata.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  PRZEWOŻENIE MOTOCYKLA - BUS CZY PRZYCZEPA?

W każdym z pięciu rajdów, na który złożył się cykl FIM w 2019 roku, Rafał Sonik korzystał z zaprojektowanej dla niego lekkiej, siatkowej kurtki rajdowej. Teraz ten sam egzemplarz można wylicytować w ramach aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy towarzyszyła mi na każdym Dakarze. Wielokrotnie podróżowała z nami puszka, do której zbieraliśmy środki pomiędzy uczestnikami zmagań. Kiedy indziej, z Magdą Gessler gotowaliśmy bigos dla Polonii w Buenos Aires. Symboliczna opłata „co łaska” za każdą miskę również została przekazana na WOŚP. Jurek Owsiak jest jednym z moich bohaterów współczesnego społeczeństwa. Bardzo cenię jego pasję, zaangażowanie, konsekwencję i to jak potrafił i wciąż potrafi mobilizować Polaków do współdziałania. To największa i najpiękniejsza inicjatywa charytatywna na całym świecie. Dlatego z radością przekazuję swoją rajdową kurtkę na aukcję, by stać się częścią tego wielkiego projektu – powiedział Rafał Sonik.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  CZY SPANIE NA DZIKO JEST W EUROPIE LEGALNE?

Rajdową kurtkę Rafała Sonika można licytować za pośrednictwem serwisu Allego do 31 stycznia 2023:

https://allegro.pl/oferta/rafal-sonik-dla-wosp-rajdowa-kurtka-13148277308