Home » REMONT DROGI NA PRADZIADA

REMONT DROGI NA PRADZIADA

Zaraz po wizycie na agrafkach w Cerenohorskim Sedle, wjazd na Pradziada był jedną z atrakcji wizyt w czeskich Jesenikach. Ten kilku kilometrowy kręty odcinek drogi przyciągał wielu motocyklowych turystów. Zamiast zostawiać motocykl na głównym parkingu i wjeżdżać autobusem na szczyt, ja zawsze wolałem dopłacić kilka koron i wjechać na górny parking motocyklem. Jak donosi Nowa Trybuna Opolska, od 13 maja wjazd na Pradziada nie jest już tak łatwym zadaniem. Na drogę wkroczyli drogowcy, a to nie wrózy nic dobrego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  PUSH THE LIMIT: HARLEY-DAVIDSON RACING SEASON 2

Według specjalistów, droga prowadząca do górnego parkingu jest w złym stanie. W ubiegłych latach przeprowadzono co prawda część remontów, jednak było to za mało. Kolejna zła wiadomość jest taka, że remont nie będzie krótki i potrwa od 13 maja aż do 10 września.

Prace te oznaczają utrudnienia dla kierowców zarówno samochodów osobowych, motocykli, jak i pasażerów autobusów kursujących na szczyt. Od poniedziałku do piątku droga będzie przejezdna jedynie w dwóch okresach rano i popołudniu. Droga będzie zamknięta w godzinach od 11:45 15:45, oraz od 18:30 do 6.00 rano następnego dnia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  HONDA AFRICA TWIN I AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS CZEKAJĄ NA CIEBIE

Mam nadzieję, że ta niedogodność nie odbierze ci ochoty na wizytę w tych pięknych regionach Czech, leżących tuż za polską granicą. Asfalt na Cevonohorskim Sedle jest w znakomitej kondycji. Wiem, bo sprawdziłem to w długi majowy weekend.

A może masz inne zdanie na ten temat? Nie bój się zostawić tu swojego komentarza.